Giriş Yap / Kayıt Ol

GİRİŞ YAP / KAYIT OL

Pınar Fidancı

pinar-fidanci

Uzman Çocuk ve Genç Psikoloğu

Uzman Çocuk ve Genç Psikoloğu Pınar Fidancı, İzmir Bornova Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra 2006 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nde psikoloji lisans eğitimini yüksek onur derecesiyle tamamladı. Ardından gelişim psikolojisi alanında yüksek lisans programına Boğaziçi Üniversitesi’nde devam etti, master eğitiminde TÜBİTAK bursiyeri olmaya hak kazandı. 2009 yılında “Erken Çocuklukta Özgeciliğin Gelişimi / Development of Altruism in Early Childhood” isimli teziyle bölüm birincisi olarak master eğitimini tamamladı ve uzmanlık derecesini aldı.

Üniversite eğitimi sırasında İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Psikiyatri Kliniği’nde staj yapmıştır. Sonraki yıllarda Çocuk ve Ergenlerde Anksiyete Bozukluklarına Bilişsel-Davranışçı Terapi Uygulamaları, Özel Öğrenme Güçlüğü Tanı ve Müdahale Eğitimi, Portage Erken Eğitim Programı, Çocuk Merkezli Oyun Terapisi Eğitimi, Çözüm Odaklı Psikolojik Danışma Yaklaşımı, EMDR I-II & EMDR Çocuk-Ergen Eğitimi, Çocuk Psikolojik Değerlendirme Testleri Eğitimi, CAT & Louisa Düss uygulayıcı eğitimi ve WISC-R sertifika programı gibi alanlarda eğitim almıştır. Çocuk ve ergenlerle çalışmalarında Prof. Ümran Korkmazlar’dan uzun yıllar süpervizyon aldı. Sertifikalı EMDR terapisti (EMDR practioner) olmaya hak kazandı.

Alandaki çalışmalarının yanı sıra bilimsel araştırmalarını da sürdürdü, ulusal ve uluslararası pek çok kongreye katıldı. UNICEF ve SHÇEK tarafından yürütülen “Çocuk İstismarı ve Aile İçi Şiddet Araştırması’nda ve “Tek Ebeveynli Aileler” projesinde moderatör olarak görev aldı. Özel Öğrenme Güçlüğü’nün rehabilitasyonunda kullanılması amaçlanan yazılım programı için yürütülen bir bilimsel araştırma projesinde bilimsel danışmanlık yaptı. Halen Ege Üniversitesi gelişim psikolojisi araştırma grubunda akran zorbalığı ve sanal zorbalık üzerine projelerde çalışmaktadır.

Pınar Engin Fidancı, İzmir’de Liman Aile Danışma Merkezi’nde çocuk ve ergenlerle çalışmakta, çeşitli organizasyonlarda çocuk gelişimi, sosyal gelişim ve beceriler, öğrenme güçlükleri vb. konularda seminer ve konferanslar vermektedir. Mesleki ilgi alanları çocukluk döneminde zihinsel becerilerin ve sosyal davranışların gelişimi, dikkat ve öğrenme güçlükleri, disleksi, bilişsel beceriler, okul sorunları, akran zorbalığı, travma ve kaygı bozukluklarıdır.

Uzman Psikolog Pınar Fidancının Psikolojik Danışman Alet Çantasına, çocuk ve ergenlerle ilgili deneyimlerinden dolayı dahil edilmiştir.

En Çok Ziyaret Edilen