Giriş Yap / Kayıt Ol

GİRİŞ YAP / KAYIT OL

Görüşler

Abdullah ALYAPRAK - Psikolojik Danışman

“Hazırlanan setin adının Alet Çantası olması bizim gibi beklenmedik durumlara müdahale eden bir meslek grubunda, pratik çözüme dönük kaynağın içeriğine uygun olmuş. Mesleğe yeni başlayan arkadaşlara uzun vade de faydası olacağını düşünüyorum. Farklı sorunlara farklı biçimde yapılandırılmış çözümler getirmiş olması güzel.”


 Zeki BİLGİLİ - Psikolojik Danışman

"Değerli arkadaşlar,Bu eser ,içeriği bakımından Türkiye'ye özgü hazırlanmış bir çalışma.Üniversitede alınan teorik bilgilerin uygulamada hep zorluğuyla karşılandığı bir gerçek.”İş” işbaşında öğrenilir anlayışı maalesef eğitim alanında da hakim.Bu ,Rehberlik Servisleri açısından düşünülmesi söz konusu olamaz .Çünkü biz bireyle ilgileniyoruz, bizim deneme yanılma yapma hakkımız yok.Bu çalışma bize Türkiye’ye özgü ,yerel alanda yoldaki işaretler kabilinde görülebilir.

Alıp incelediğimizde geniş bir alanı kaplayan PDR hizmetlerini biz’e has kılmış.Karşılaşılan temel sorunlar ve bunlara karşı alınacak tedbirler, uygulanan ve sonuç alınan durumları ifade ediyor.Bunun sebebi çalışmanın terli toplu olmasıdır.

Bu eser bireysel öğrenme yöntemine göre hazırlanmış. Kitap sayfası ve konuların yayılışı bireyleri sıkmadan kolayca okunup ve anlaşılır şekilde hazırlanmış. Okurken teoride boğulmuyor, uygulanabilir olması sizi daha dikkatli okumaya götürüyor. Pazara gidildiğinde çok şey görürüz, ihtiyacımız olsun yada olmasın bunları almak isteriz. Bunların çoğu bizim isteklerimizdir, ihtiyaçlarımız değildir. Bu eser, Rehberlik Servislerinin ihtiyaçlarını bize sunuyor.

Her şey var mı?Tabi ki yok. Zaten çalışmanın amacı da bu değil eserde de belirtiyor. Yoldaki işaretler olduktan sonra gerisi kendiliğinden gelir."


Fatma BAĞCI - Psikolojik Danışman

"Meslek yaşantımda 26. yılımda olmama rağmen; tecrübeyle kazandıklarımın düzenli, sistemli yazıya dönüşmesi beni heyecanlandırdı ve keyif aldım. Kendim için, meslektaşlarım için birkez daha farkındalık yaşadım. Özellikle okul sisteminde çalışan psikolojik danışmanları, farlı yaklaşımları olabiliyor, hatta içerikten uzak, etik olmayan durumlar da yaşanabiliyor. Psikolojik danışman alet çantası içinde olan tüm kitaplar, kartlar, defterler özellikle yeni göreve başlayanlar için başucu bilgi kaynağı olacak yeterliliğe sahiptir. Kıdemi ne olursa olsun hepimizin yararlanabileceği, hatta mesleki imajımıza olumlu kazanımları olacağını düşünüyorum. Hazırlayan, emeği geçen meslektaşlarımız da her biri mesleğine gönül veren, eğitimlerle sürekli gelişime açık olan arkadaşlarımız. Onları yürekten kutluyorum. Gönlünüze, emeğinize sağlık diyorum. Bugün ilçe içinde meslektaşlarımla bir araya geleceğiz. Psikolojik danışman alet çantasının tanıtımını severek yapacağım."


Deniz ÇANGA - Psikolojik Danışman

"Psikolojik danışman alet çantasını inceledim. Alet çantasının içindeki materyaller çok kullanışlı olmuş. Her şey tek tek düşünülmüş. Özellikle özenle hazırlanmış kaliteli baskı renkli kartları çok beğendim. Etkinlik örnekleri çok zengin. Hem bilişsel davranışçı hem EMDR ve duygu odaklı teknikler açısından kullanışlı buldum.  Dağınık ve karmaşık bir yapıyı organize edilmiş sunmak yeni işe başlayan meslektaşlarımıza yararlı olacaktır. İçinde çok çeşitli konular ile ilgili hap bilgiler var. Her uygulama ile ilgili açıklamalar var. Meslektaşlarıma tavsiye edeceğim. Ellerinize sağlık. Psikolojik Danışmanlık alanımıza yaptığınız katkı için çok teşekkürler.. "

En Çok Ziyaret Edilen